Élmények a könyvtárban

A gyerekek számára használható külső és belső közösségi tereinket, fajátékokkal, faeszközökkel és fabútorokkal bővítettük, amelyek elősegítik, hogy gyereklátogatóink komfortosabban érezzék magukat itt tartózkodásuk alatt. Zöld szemléletünkhöz híven a játékok természetes anyagból készültek.

Az Ezüsthegyi Könyvtár gyerekkönyvtári részlege egy fa montessori hintával, több mozgásfejlesztő, motorikus készségeket fejlesztő, valamint logikai- és memória fa gyerekjátékkal, a kinti tér pedig egy gyerek faasztallal és padokkal, több környezettudatos ügyességi, logikai és egy ismeretterjesztő fajátékkal bővült, amely megmutatja, milyen fontos funkciót töltenek be a méhek a természetben.

Ezen eszközök hozzájárulnak ahhoz, hogy át tudjuk adni azon hitvallásunk, hogy milyen fontos a fenntarthatóság, az öko-szemlélet, illetve hogy gyerekolvasóink kényelmesebben érezzék magukat tereinkben és a gyerekek játszva tudják fejleszteni képességeiket.