Élmények a könyvtárban

A gyerekek számára használható külső és belső közösségi tereinket, fajátékokkal, faeszközökkel és fabútorokkal bővítettük, amelyek elősegítik, hogy gyereklátogatóink komfortosabban érezzék magukat itt tartózkodásuk alatt. Zöld szemléletünkhöz híven a játékok természetes anyagból készültek.

A Platán Könyvtár gyerekkönyvtári belső tere egy interaktívan is használható gyerek fajátszóházzal és egy fa montessori hintával bővült. A kerthelységbe egy fa virágtartós kisház került, ahol a kisebb gyerekeknek lehetőségük van a szabad levegőn játszani. Emellett a motorikus funkciókat elősegítő facipőn lehet gyakorolni a cipő helyes bekötését és kipróbálni a fa smile logikai és memória játékot a szabadban.

Ezen eszközök hozzájárulnak ahhoz, hogy át tudjuk adni azon hitvallásunk, hogy milyen fontos a fenntarthatóság, az öko-szemlélet, illetve hogy gyerekolvasóink kényelmesebben érezzék magukat tereinkben és a gyerekek játszva tudják fejleszteni képességeiket.