Nyár Óbudán 2020

Három alkalmas mesefoglalkozással és egy különleges kiállítással, Hanga Réka HUBBY-díjas gyerekkönyv illusztrációinak válogatásával kínál családi programokat az Óbudai Platán Könyvtár a Nyár Óbudán 2020 kulturális programsorozatban.

Idén huszadik alkalommal kerül megrendezésre Óbuda tradicionális nyári programsorozata. A kerület kulturális intézményei színes rendezvényekkel készülnek a meleg nyári napokra, melyhez ebben az évben is csatlakozik könyvtárunk. A járvány okozta nehézségek után könyvtárainkban már a megszokott módon zajlik a kölcsönzés és nagy öröm számunkra, hogy most rendezvényeinken is újra találkozhatunk látogatóinkkal. Felelősen, de ismét együtt mesélhetünk, alkothatunk, játszva tanulhatunk, szórakozhatunk, inspirálódhatunk az irodalom és művészetek segítségével.

A családokat idén nyáron egy izgalmas mesefoglalkozásra invitáljuk, ahol Berg Judit nagy sikerű könyvsorozata alapján kreatív, ügyességi játékokban vehetnek részt az 5-8 éves korú gyerekek. A Nyári Lengemesék mesefoglalkozássorozat három alkalommal várja a leendő lengegyerekeket: 2020. július 23., augusztus 13. és 27. 16:00-17.00.

Augusztus 13-tól tovább merülhetünk a gyerekkönyvek világának varázsában, hiszen nyílik a HUBBY-díjas grafikus, Hanga Réka gyerekkönyv illusztrációiból készült kiállítás, ami gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt inspiráló kikapcsolódás.

Ez a nyár is izgalmasnak ígérkezik Óbudán, koncertek, kiállítások, tárlatvezetések, kertmozi pezsdít fel a hőségben. A résztvevő helyszínek részletes programjai az esemény kiadványában olvasható.

ÓBUDAI PLATÁN KÖNYVTÁR NYÁRI NYITVATARTÁSA

hétfő 14–18, kedd 14–18, szerda zárva, csütörtök 14–18, péntek 10–14