Újra vár a könyvtár! Már személyesen is válogathat!

2020. július 1-től az Ezüsthegyi Könyvtár a fokozatokban történő újranyitás következő lépéseként, újabb szolgáltatást tesz elérhetővé.

Könyvtárunk megnyitja tereit, olvasóink már személyesen is válogathatnak a könyvespolcokról, ahol új könyvek, ajánlók, idegennyelvű összeállítás is várja látogatóinkat.

Emellett továbbra is rendelkezésre áll a platankonyvtar.hu oldalon a személyes fiókba való belépéssel az előjegyzés és foglalás lehetősége és a lejárt határidejű, kikölcsönzött könyveket is visszavárja könyvtárunk.

Helyben olvasásra, internetezésre egyelőre még nincs lehetőség, de magkönyvtárunkból már újra lehet vetőmagokat, virágmagokat kölcsönözni.

A rendkívüli zárvatartás miatt könyvtárunk kompenzálni szeretné olvasóit, ezért a 2020. március 1. után kikölcsönzött dokumentumok 2020. szeptember 1-ig automatikusan meghosszabbításra kerülnek, késedelmi díjat nem számolunk fel és a 2020-ban érvényes könyvtári tagságokat fél évvel minden olvasó számára automatikusan meghosszabbítjuk.

Egymás védelme érdekében, kérjük látogatóinkat az épületben a száj, orr eltakarására vagy maszk viselésére, a kölcsönzőtérbe belépéskor a kihelyezett kézfertőtlenítő használatára és az egymástól való 1,5 méter távolság betartására (kivéve családtagok, egy háztartásban élők).

A könyvtárhasználat rendkívüli szabályai a tapasztalatok, az igények és a mindenkori lehetőségek alapján változhatnak.

NYITVATARTÁS

hétfő 14–18, kedd 9–12, szerda 14-18, csütörtök 9-12, péntek 14-18